+48 61 624 37 96
Kurs brakarski

Kurs brakarski

Duża ilość Towar jest w naszym magazynie
 w dużej ilości

Ocena klientów
307,50 zł
(Cena netto: 250,00 zł)

   Pin it

Kurs Brakarski wersja 2.0 (pendrive)

Kurs Brakarski to komputerowy program służący do nauczania lub uczenia się:
  - rozpoznawania wad drewna,
  - norm związanych z klasyfikacją drewna.

Zastosowanie programu "Kurs Brakarski" daje wymierne korzyści:
- pozwala podnieść kwalifikacje pracowników w miejscu pracy,
- daje możliwość sprawdzenia własnych wiadomości i umiejętności,
- bogaty materiał fotograficzny może być wykorzystany podczas szkoleń.

Wady drewna są przedstawione na ponad 400 fotografiach i można je przeglądać stosując różne kryteria np.: jedna konkretna wada, grupa wad. Poszczególne wady są przedstawione na różnych gatunkach drzew i w różnych stadiach rozwoju.
Użytkownik ma możliwość sprawdzenia stopnia przyswojenia wiedzy wykonując ćwiczenia w rozpoznawaniu wad na zdjęciach lub rozwiązując testy tekstowe ze znajomości norm. W trakcie ćwiczeń można korzystać z pomocy norm (pomoc kontekstowa).

Komplet norm (wyciągi) tworzy jeden system pomocy powiązany odnośnikami ze wspólnym indeksem haseł, uzupełniony fotografiami i rycinami oraz komentarzami.
W wersji 1.1 dodano "Warunki techniczne" wprowadzone zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP dotyczące drewna pozyskiwanego w Lasach Państwowych.
W wersji 1.2 dodano USTAWĘ o klasyfikacji drewna surowego nieobrobionego i ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA w sprawie szczegółowego sposobu dokonywania pomiarów drewna surowego nieobrobionego oraz niektórych jego właściwości.

"Kurs Brakarski" pozwala użytkownikowi na opanowanie wiedzy potrzebnej do uzyskania klasy brakarskiej III i II stopnia. Trzeba mieć świadomość, że zdjęcie i znajomość norm nie zastąpią praktyki i wyjście w teren jest niezbędnym uzupełnieniem programu.
Merytoryczną poprawność programu zapewniono poprzez konsultacje z praktykami oraz naukowcami Wydziału Leśnego AR w Poznaniu.

Obsługa programu jest prosta i intuicyjna poprzez czytelne opisy przycisków i nie wymaga specjalnego szkolenia.

Wymagania sprzętowe dla wersji 2.0 (pendrive)
- Nie wymaga instalacji
- Nie kopiuje plików na twardy dysk,
- Uruchamia się na dysku wymiennym podłączonym do gniazda USB dowolnego komputera z sys. operacyjnym minimum Windows XP.

Ocena 5 na 5! Ocenę dodał(a) Andrzej Dodano: 07/01/2014
Zamówiony produkt spełnił moje oczekiwania.Realizacja zamówienia bardzo profesjonalna. Szeroka gama ofert produktów związanych z drewnem. Mozna polecic ten sklep nawet najbardziej wymagajacym klientom. Andrzej Nowak

Liczba ocen: 1