+48 61 624 37 96
Mój dom z drewna - ebook

Mój dom z drewna - ebook

Duża ilość Towar jest w naszym magazynie
 w dużej ilości

Mój dom z drewna - ebook

Autor: Wojciech Nitka
Wydawca: CILP
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 86
E-book
Plik PDF ok. 4,7 MB
ISBN 978-83-925432-5-1
Bezpłatny ebook

Dostępne opcje:

Wersja elektroniczna:0,00 zł
(Cena netto: 0,00 zł)

   Pin it

Chcesz wybudować dom? Interesujesz się wykorzystaniem drewna jako surowca? Informacje na ten temat znajdziesz w książce Wojciecha Nitki pt. „Mój dom z drewna”, wydanej przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.


Wokół architektury drewnianej narosło sporo mitów, które nie służą popularności tej technologii budowanictwa. Często sądzi się, że domy drewniane są mniej trwałe, chłodniejsze i bardziej akustyczne.
 
Autor książki „Mój dom z drewna”, Wojciech Nitka, przekonuje, że to mity. Opisuje też liczne zalety domów drewnianych: prozdrowotne oddziaływanie surowców naturalnych, krótki czas budowy, łatwość modernizacji lub przebudowy. Na pierwszym miejscu stawia ich proekologiczność. Budując drewniany dom, zużywasz bowiem o wiele mniej energii, wody i surowców takich jak stal, aluminium czy beton. Co za tym idzie – zmniejszasz emisję dwutlenku węgla i przyczyniasz się do walki ze zmianami klimatycznymi.

Oprócz analizy zalet budownictwa drewnianego autor omawia rodzaje drewna wykorzystywanego do budowy, metody jego obróbki, typy domów i konstrukcji, ich zalety i ewentualne wady. Sporo uwagi poświęcił bardzo popularnym od kilku lat domom z bali.

Książkę, będącą kompedium podstawowych informacji na temat budownictwa drewnianego, wzbogacają liczne zdjęcia domów na poszczególnych etapach budowy, ilustrujące omawiane typy konstrukcji, oraz wykonane przez autora diagramy i rysunki techniczne.

Zarys historyczny
Rynek budownictwa drewnianego
Domy wielorodzinne
Zalety i wady domów drewnianych
Drewno - surowiec budowlany
Metody obróbki drewna na budowę domów
Materiały budowlane oparte na drewnie i ich zastosowanie
Budownictwo drewniane a zmiany klimatyczne
Konstrukcje domów drewnianych
Izolacyjność cieplna domów drewnianych
Ognioodporność domów z drewna
Izolacyjność akustyczna przegród wewnętrznych
Drewno nie tylko w budownictwie mieszkaniowym
Podsumowanie
Słowniczek pojęć budownictwa drewnianego